سفارش کاپ کیک تولد

کاپ کیک یک کیک کوچک منحصر به فرد است که در فنجان های کاغذی یا فویلی تهیه می شود. این کیک ها را معمولا با خامه یا آیسینگ تزئین می کنند. کاپ کیک های امروزی بسیار متنوع هستند و توانسته اند طرفداران زیادی را به خود جذب کنند. کاپ کیک شکلاتی و کاپ کیک وانیلی از محبوب ترین انواع کاپ کیک هستند. کاپ کیک ها بسیار محبوب هستند، کاپ کیک ها از زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفتند و امروزه از این خوراکی های خوشمزه در موقعیت های مختلف و در کنار سفارش کیک تولد استفاده می شود. یکی از دلایل اصلی محبوبیت این کیک ها این است که تهیه آن ها بسیار آسان است و این کیک ها به راحتی برای هر مهمانی تزیین می شوند. کاپ کیک به عنوان دسر استفاده می شود و مواد تشکیل دهنده آن برای هر سلیقه ای می تواند متفاوت باشد.

تاریخچه کاپ کیک

ایده کاپ کیک برای اولین بار توسط امیلیا سیمونز در سال 1796 در کتاب آشپزی American Cookery مطرح شد. او در این کتاب از پخت یک کیک سبک با بافت پف دار و در قالب های فنجانی صحبت می کند. سرانجام، نویسنده و متخصص آشپزی الیزا لزلی در کتاب آشپزی خود در سال 1828 اولین دستور پخت کیک را ارائه کرد.

مافین

کلوچه یا مافین کیک یا نوعی نان نیمه شیرین است که برای یک نفر تهیه می شود. مافین ها به دو دسته آمریکایی و انگلیسی تقسیم می شوند. مافین های آمریکایی که کاپ کیک نیز نامیده می شوند، اغلب از خمیر کره، بکینگ پودر و شکر تهیه می شوند و در تابه های فنجانی شکل مخصوص پخته می شوند. کاپ کیک در اصل نوعی کیک کره یا اسفنجی است که در قالب های مناسب تهیه می شود.

سفارش کاپ کیک
سفارش کاپ کیک
سفارش کاپ کیک
سفارش کاپ کیک

تفاوت بین مافین و کاپ کیک

مافین ها و کاپ کیک ها از نظر ظاهری شباهت های زیادی دارند، به همین دلیل است که گاهی اوقات اشتباه می شوند. با این حال، نمی توان تفاوت های این دو را نادیده گرفت. از جمله تفاوت های آشکار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تفاوت اصلی بین کاپ کیک و مافین در خامه است. مافین ها معمولا شیرین هستند، در حالی که کاپ کیک ها با فراستینگ پوشانده می شوند.

اگرچه مافین و کاپ کیک از نظر بافت شبیه کیک هستند، اما مافین ها از روغن نباتی و آرد همه منظوره استفاده می کنند و در نتیجه بافت مافین افزایش می یابد. همچنین کاپ کیک ها به دلیل استفاده از کره و آرد در پخت کیک ها بافت نرم و سبک تری دارند. کاپ کیک ها بافت نرم تری دارند و پف کمتری نسبت به مافین دارند. میزان چربی، تخم مرغ و شکر استفاده شده در دستور پخت کیک از کلوچه بیشتر است. بنابراین مافین ها آرد بیشتری دارند و شیرینی کمتری دارند. کاپ کیک شبیه کیک کوچک و مافین شبیه نان شیرین است.

انواع کاپ کیک ها

کاپ کیک ها انواع مختلفی دارند و طعم های مختلفی دارند. کالری کاپ کیک بسته به مواد مورد استفاده متفاوت است. ترکیب کاپ کیک ها تقریباً یکسان است، اما در برخی موارد متفاوت هستند. به طور کلی طرز تهیه کاپ کیک کار سختی نیست و به راحتی می توانید آن را در خانه تهیه کنید.

سفارش کاپ کیک
سفارش کاپ کیک
سفارش کاپ کیک

کاپ کیک وانیلی

کاپ کیک ساده وانیلی یکی از محبوب ترین و ساده ترین انواع کاپ کیک است. طرز پخت این کاپ کیک ها بسیار ساده است و با مواد اصلی کاپ کیک تهیه می شود. می توانید روی آن را با خامه یا کره تزیین کنید و به سادگی از آن استفاده کنید. خامه و باترکریم علاوه بر تاثیر بر طعم و مزه باعث زیبایی بیشتر آن نیز می شود. اگر می خواهید کالری کمتری دریافت کنید، بهتر است از یک کاپ کیک ساده استفاده کنید. با خرید کاپ کیک وانیلی می توانید از مهمانان خود به خوبی پذیرایی کنید.

کاپ کیک شکلاتی

کاپ کیک شکلاتی یکی از پرطرفدارترین انواع کاپ کیک است که همراه با نوشیدنی یک میان وعده و شام خوشمزه است. بزرگترین طرفداران این کیک ها بچه ها هستند. امروزه از این کاپ کیک ها برای پذیرایی از مهمانان نیز استفاده می شود.

4/5 - (30 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.